Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

20% sleva na značku Goot Gout, Salvest a Ella's KitchenMuumy Baby

Nejbaby s.r.o. Menu

Nové bambusové bryndáčky pro nejmenší

21. 3. 2017

Vyzkoušejte extrémně jemné dvouvrsté bambusové bryndáčky ze směsi bambusové viskozy a bavlny tkané v klasické dutinné vazbě.  

Toto složení zaručuje bryndáčku XKKO BMB výjimečné vlastnosti. Bambusové bryndáčky XKKO BMB jsou jemné, velmi savé, antibakteriální a nezpůsobuje žádnou alergickou reakci.

Díky dvojitému zapínání na druky je možné bryndáček velmi pohodlně používat všude tam, kde něco těče a je potřeba utírat pusinku dítěte. Bryndáček je složen ze dvou vrstev vysokogramážního bambusového mušelínu. Okraje jsou obšity velmi jemnou bavlněnou paspulkou.

Použití je možné pro děti od cca 6 měsíců do cca 4 let.
V balení 3 ks

 

 

V nabídce máme ve stejných designech další výrobky - plenky, bambusové ubrousky, osušky, slintáčky, zavinovačky, deky nebo čepičky

 

Něco více o bambusovém vláknu, které je v těchto výrobcích použito:

Bambusové vlákno bývá označováno jako materiál 21. století. Je vyrobeno na bázi regenerované celulózy. Základem pro jeho výrobu je surový bambus, který se následně zpracovává podobnou chemickou cestou jako viskóza. Díky svému extrémně rychlému růstu – podle některých zdrojů jsou mnohé druhy schopny vyrůst během 24 hodin až o 1 m – je bambus rychle obnovitelným přírodním zdrojem.

Samotná rostlina obsahuje jedinečnou složku bamboo khun, která jí zajišťuje odolnost vůči bakteriím, a umožňuje tak ekologické pěstování bez použití pesticidů a hnojiv. Materiály, které obsahují bambusové vlákno, mají mnoho zajímavých a pro své uživatele příjemných vlastností.

Již při prvním kontaktu s ním budete překvapeni, jak jemný a příjemný je tento materiál na omak. Jeho hebkost lze přirovnat k hedvábí či kašmíru. Prádlo s obsahem bambusového vlákna je oblíbené i u lidí, kteří oceňují antibakteriální a antistatické vlastnosti látek.

V tom je bambus jedinečný.

Složka bamboo khun zůstává zachována v bambusovém vlákně i po zpracování rostliny, a zabraňuje tak množení bakterií a omezuje vznik nepříjemných tělesných zápachů. Podle některých zdrojů dokáže složka bamboo khun eliminovat dokonce celých 70 % nežádoucích bakterií. A právě to dodává bambusovému prádlu výjimečný komfort. Tento materiál je díky této vlastnosti zvláště vhodný pro osoby s citlivější pokožkou.

Lidé, kteří žijí aktivně a věnují hodně energie a času sportu, ocení i příjemné termoregulační a absorpční vlastnosti materiálu s bambusovým vláknem. Povrchová struktura samotného vlákna je totiž členěna do mikrospor, a umožňuje tak až 3× lepší odvod vlhkosti z pokožky než kupříkladu bavlna. Tento materiál navíc pokožku nevysušuje. Místo nadměrného vysoušení udržuje pod oděvem přirozené mikroklima. V teplých obdobích jsou textilie o 2 až 3 stupně chladnější než bavlna a na těle vás příjemně chladí.

A naopak, pokud je zima, bude vás biobavlna zahřívat. Tyto vlastnosti jsou srovnatelné se synteticky vyráběnými vlákny, z nichž jsou poté vyráběny materiály pro sportovní funkční prádlo.

Materiál velmi dobře odolává namáhání a svoje pozitivní vlastnosti si udržuje i po vícenásobném praní. To přispívá k jeho dlouhodobé životnosti.

Oděv se složkou bamboo khun vyžaduje šetrné zacházení. Pro optimální údržbu se doporučuje prádlo z tohoto materiálu prát maximálně na 40 °C. Co se však nedoporučuje vůbec: prádlo žehlit, bělit, sušit v bubnové sušičce anebo ho čistit chemicky. To látku zbytečně zatěžuje a může postupně vést k poškození.